מיסוי מקרקעין

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

כל אחד חולם על הדירה שאותה יקנה בעתיד כשיהיה לו את הכסף שקניית דירה מצריכה. בדרך כלל עובדים שנים רבות בהם לא רואים את קניית הדירה באופק ובכלל לא נראה שקניית הדירה תתבצע ברדיוס הזמן הקרוב.

לאחר שנים רבות שהאדם מרוויח כסף, מגיעה שנה שבה הוא מתחיל לראות את קניית הדירה באופק. אבל מה צריך לדעת על מיסוי מקרקעין והאם זה קשור לכל רוכש דירה?

 

תהליך קניית דירה או השכרת דירה

בדרך כלל במהלך השנים עד לקניית הדירה משכירים דירה או גרים בדירה של קרובי משפחה עד היום המיוחל שבו האופציה לרכישת דירה הופכת לרלוונטית.

כאשר זוג מחליט לחפש דירה להשכרה או למכירה הוא בדרך כלל יתחיל לחפש באתרי אינטרנט ובמדורי פרסום שונים.

במהלך הזמן יתחילו מחפשי הדירה לבדוק דירות, זאת אומרת להגיע לדירות שראו במדורי הפרסום שמיועדות להשכרה או למכירה ולראות האם הן מתאימות לצרכיהם.

כאשר ימצאו בני הזוג את הדירה המתאימה לצרכיהם הם ישבו עם בעל הדירה ויקבלו פרטים נוספים והסבר כיצד להמשיך בתהליך רכישת הדירה.

גם אם מדובר ברכישת דירה וגם בהשכרה, בני הזוג וודאי יעמלו זמן רב להפוך את הדירה לדירת החלומות שלהם. בדרך כלל השיפוץ של הדירה יהיה מבחינה חיצונית: קירות, רצפה, ארונות ועוד.

אך ישנו דבר אחד שחשוב מאוד לשים עליו דגש בעסקה הקשורה לענייני מקרקעין – עניין המס.

 

ענייני מס בקשר לקניה או להשכרת דירה

בכל עסקה בתחום המקרקעין ישנו תשלום מס המחייב את שני הצדדים בתשלום מיסוי מקרקעים. בדרך כלל העסקה בה יושקע הכי הרבה כסף בחייהם של זוג היא עסקת מקרקעין, למרות זאת ישנם אנשים רבים שלא מתייחסים לעסקה כדבר משמעותי וחשוב והם יכולים להפסיד ולהינזק מכך.

חשוב מאוד להתייחס במיוחד לעניין המס במהלך עסקת מקרקעין. תחום המס בקשר לעסקאות בתחום המקרקעין הוא תחום מסובך, לעיתים אנשים לא יודעים כיצד להתמודד עמו מכיוון שיש לו השפעה רבה גם הרבה אחרי שהעסקה כבר נחתמה והתבצעה.

 

מה כדאי לעשות כדי לא להסתבך עם עניין המס?

כדי לא להסתבך עם המס מקרקעין בעת רכישה, קניית או השכרה של דירה מומלץ להיעזר בעורך דין לענייני מקרקעין.

חשוב להבין שלמרות שעורך הדין עולה כסף, הדבר יקל על אופי העסקה ויחסוך מכם הסתבכות מיותרת בענייני מס בעת ביצוע העסקה.

יכול להיות מצב בו אדם יקלע לסיבוכים כלכליים גדולים בעקבות עניין המס בעסקה שעשה, לכן מומלץ לשלם כסף ולרכוש את שירותיו של עורך דין לענייני מקרקעין ולא לקחת סיכון כלכלי.

כמו במשפט צבאי שבו יש צורך בעו"ד צבאי, גם כאן חשוב לברר עם עורך הדין שילווה אתכם שהוא מבין בענייני המיסוי בתחום המקרקעין.

מיסוי מקרקעין
מיסוי מקרקעין
"הדברים הנ"ל אינם מהווים יעוץ משפטי ולא ניתן להסתמך עליהם. כל מקרה ייבחן לגופו"
לשיתוף המאמר:
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 99 ביקורות
×
js_loader
מירי גביש פרופיל קטן
עו"ד מירי יעקב גביש
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ
עם מירי >>