סוגי עבירות צבאיות ועונשן

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

להיות חייל בצה"ל זה לא דבר פשוט, אם כי יש גם הרבה אנשים שמאוד מתחברים למערכת הזאת ואף מוצאים את עצמם מפתחים בה קריירה ארוכת שנים.

בדרך כלל אנשים שפחות מתחברים למערכת עלולים לעבור לא מעט עבירות שכן מה שמאפיין את צה"ל, אלה החוקים הנוקשים. לכן כדאי שתדעו שאם מצאתם את עצמכם מבצעים עבירה כלשהי, אתם לא היחידים והרבה חיילים בדרגות שונות מתמודדים עם סוגיות מורכבות כאלה.

 

סוגי עבירות צבאיות ותתי הסעיפים

כדי לדעת איך להתמודד עם עבירה מסוימת שביצעתם צריך תחילה להבין מה בדיוק היא כוללת ולאיזה קטגוריה היא משויכת. רק בצורה כזאת ניתן יהיה להבין מה עושים ומה יכולה להיות הדרך הטובה ביותר להקטין את העונש או להתמודד עם המצב.

לפי כמה קובעים את חומרת העונש?

לא קל לענות על השאלה הזאת וכמובן שכל מקרה נבדק לגופו. עם זאת, חשוב להבין שיש כמובן עבירות שמבחינת הצבא נחשבות לחמורות פי כמה לעומת עבירות אחרות, כמו לדוגמה: שימוש לא ראוי בנשק או איום על חייו של אדם חף מפשע. עם זאת, גם עבירות נפקדות עלולות להיות חמורות וגם להן יכולות להיות השלכות לא פשוטות על חייו של החייל, לפני הכול כי זה ידחה את שחרורו מהצבא. חלק ממה שיקבע את חומרת העונש זה כמובן חומרת המעשה, הקטגוריה שאליו משתייך העונש וגם השאלה האם החייל מביע חרטה או לא.

 

בחרו עו"ד צבאי שיוכל לסייע לכם בכל שלבי התהליך

מעבר לכך שזה מאוד משנה להבין מה ביצעתם את העבירה שביצעתם ולאיזה תחום היא שייכת, חשוב מאוד גם להחליט איך אתם עומדים להתמודד עם המצב.

יש אומנם לא מעט מקרים שבהם הצבא יעמיד לרשותכם עו"ד שיוכל לסייע לכם אך ברוב המקרים עדיף יהיה לקחת עו"ד באופן פרטי. חשוב להבין שבכל מקרה עוה"ד שאליו אתם צריכים לפנות הוא עו"ד צבאי ולא אזרחי שכן מדובר על שתי מערכות משפט שונות לחלוטין.

אם אתם רוצים שיהיה מי שבאמת ידאג לאינטרסים שלכם ואם אתם רוצים שיהיה מי שיוכל לסייע לכם, חשוב לפנות אל עו"ד צבאי עם ניסיון. עורך דין עם ניסיון יכול להפחית ואף למחוק רישום פלילי – צבאי, למנוע כניסה לכלא צבאי ואף להשיג פטור משירות או פטור ממילואים, בהתאם לנסיבות.

הניסיון יסייע לסיים את הדברים בצורה כמה שיותר טובה מבחינתכם ולכן חשוב לברר כמה שיותר פרטים אודות עוה"ד המומלץ.

סוגי עבירות צבאיות ועונשן
סוגי עבירות צבאיות ועונשן
"הדברים הנ"ל אינם מהווים יעוץ משפטי ולא ניתן להסתמך עליהם. כל מקרה ייבחן לגופו"
לשיתוף המאמר:
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 99 ביקורות
×
js_loader
מירי גביש פרופיל קטן
עו"ד מירי יעקב גביש
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ
עם מירי >>