פטור ממילואים

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

 

משרד עו"ד מירי יעקב גביש מטפלים בהוצאת פטורים ממילואים לחיילים בעלי עילה אמיתית לקבלת הפטור כבר למעלה מ20 שנה! ריכזנו עבורכם את כל הסיבות עבורן ניתן לקבל פטור ממילואים, יש לעבור על כל הסיבות ולבדוק האם יש לכם סיבה בגינה תוכלו לקבל את הפטור. במידה וכן, או שאתם לא בטוחים – צרו עמנו קשר.

פטור ממילואים על רקע של דת

פטור מטעמי דת ניתן באחד משני מקרים:

כאשר ההווי המשפחתי הינו דתי ועל כן הגיוס לצה"ל יהווה פגיעה במשפחה

כאשר אורח החיים של המגויסים הינו דתי מהבחינות הבאות: שמירה על כשרות בבית ומחוצה לו; החייל/ת לא נוסעים בשבת.

הפטור מתקיים עם הכוונה מגדרית ועיקר ייעודו הוא עבור נשים יהודיות שנבצר מהן לשרת בצבא בשל היותן דתיות. גברים שמצהירים על כוונותיהם ללמוד בישיבה או לסרב לגיוס מפאת דתם, נחשבים בחלק גדול מהמקרים כסרבנים ואינם מוכרים כזכאים לפטור. 

פטור ממילואים מטעמי גיל

פטור ממילואים מחמת הריון

כאשר אישה הרה, לא נלקחים בצה"ל סיכונים מיותרים לאישה ותינוקה ועל כן יוענק לה פטור ממילואים המכונה – פטור מחמת הריון לנשים. 

פטור מקביל לנשים בסוגיית ההריון מתקיים הן בשירות המילואים והן במהלך שירות החובה. כל הריון נחשב על פי חוקי הצבא לעילת פטור, כאשר החיילת תוכל אם תבחר לעשות זאת, לחתום על ויתור לקבלת הפטור ולהמשיך בתפקידה. יש לציין כי החיילת אמנם זכאית לבקש זאת, אך צה"ל מצידו איננו מוכרח לבצע וברוב המקרים יעדיף לשחרר את החיילת משירות. הפטור המגדרי לנשים קובע בין היתר כי גם אימהות לא ישרתו עוד במילואים (או בחובה) ועל כן הן לא יקבלו אליהן צווים נוספים החל מאותו רגע. 

פטור ממילואים על רקע מצפון

ישנם מקרים בהם צה"ל מעניק פטור על רקע מצפון, אך מדובר במקרים נדירים. לא פשוט לקבל פטור מטמי מצפון, אך אם תגישו את הבקשה בצורה נכונה – הסיכוי לקבל את הפטור יגדל.

פטור ממילואים על בסיס פטור משירות סדיר

חייל או חיילת שקיבלו מסיבה כלשהי פטור משירות סדיר, יקבלו פטור משירות המילואים.

פטור מטעמי נישואין, הריון והורות

על פי סעיף 39 לחוק הגיוס, כל אישה הנמצאת באחד הסטטוסים הללו תהיה זכאית לפטור מיידי. נשים הרות זכאיות לפטור מחמת הריון שימשיך להתקיים גם לאחריו. גברים במעמד נישואין או הורות לא זכאים לפטור, אך הצבא יעניק להם תנאים מטיבים שיקלו עליהם כמו תוספת שכר, יציאות נוחות יותר וכד'.

פטור ממילואים להורה שכול

מדינת ישראל יודעת למרבה הצער לא מעט שכול. הורים רבים מקבלים את הבשורה האיומה על מות יקיריהם במסגרת הצבאית או במסגרת פעולות האיבה ומוגדרים מכאן והלאה כהורים שכולים. המדינה רואה במשפחות השכול כאנשים בעלי צרכים וזכויות מיוחדים ומעניקה להם מסגרות סיוע אפשריות, כאשר חלק מהזכויות שניתנות להן הינן פטור משירות מילואים להורה שקול.

פטור ממילואים בעקבות בעיה בעלת רקע רפואי

קבלת פטור ממילואים בעקבות בעיה נפשית או פיזית רפואית, דומה לקבלת פטור משירות סדיר.

האדם המבקש פטור ממילואים בעקבות בעיה רפואית צריך לעבור בדיקות רפואיות מתאימות ולהציג לצבא מסמכים רפואיים, בהם מוסברת הבעיה שבגינה הוא אינו יכול לשרת בשירות המילואים.

כדאי להיבדק על ידי רופא אזרחי המתאים לסוג הבעיה שמונעת מהאדם להמשיך לשרת במילואים ולהגיש את המסמכים לוועדה הרפואית שתאשר את קבלת הפטור.

פטור זמני משירות מילואים

חיילי מילואים זכאים לקבל פטור תחת תנאים מסוימים. פטור זמני משירות מילואים יכול להתרחש ממגוון רחב של סיבות ונסיבות – כולן נוגעות לחייו ומצבו האישיים של החייל. פטור זמני משמעו פטור שאיננו קבוע והוא יכול להתקבל גם במטרה להימנע מקריאה לצו מסוים וגם על מנת לעבור פרק זמן שבו קיים קושי לבצע שירות מילואים פעיל. 

כאשר הזימון למילואים נפגש עם תקופה שבה קיים קושי ספציפי להיענות לו כמו למשל לחץ בעבודה, תקופת מבחנים בלימודים, מצב רפואי של החייל או מי מבני משפחתו הקרובה, מצב משפחתי מסוים ועוד – יהיה ניתן לנסות לקצר את משך המילואים או לשנות את המועד שלהם מול גורמי הקישור ומפקדי היחידה. 

פטור ממילואים מחמת צמצומים

צה"ל לעולם שומר לעצמו את הזכות לשנות, להגדיל או להקטין את מערך כוחות המילואים בהתאם לצורך. במצבי חירום למשל, יחול גיוס מילואים נרחב מהרגיל בעוד שבעתות שגרה יגויסו למילואים חיילים מהיחידות השונות על פי הצורך של אותה יחידה.

פטור ממילואים לסטודנטים

 

מהם ימי מילואים?

ימי מילואים אלו ימים אליהם נקראים חלק מהחיילים ששירותו בכל מחזור גיוס, בדרך כלל אלו אנשים ששירתו בתפקידים חשובים והכרחיים, אחת לתקופת זמן מסוימת.

הקריאה לשירות מילואים הינה קריאה מחייבת, זאת אומרת אדם שקיבל קריאה לשירות מילואים חייב להתייצב ביחידתו בתאריך ובשעה שנקבעו לו.

כאשר אדם אינו יכול להתייצב לשירות צבאי סדיר מהסיבות השונות עליו להשיג פטור צבאי בעקבות הנסיבות בגינם הוא אינו יכול לשרת בצבא.

הרבה אנשים אינם יודעים שפטור צבאי קיים גם בנושא של שירות מילואים, זאת אומרת חייל מילואים שרוצה להפסיק את שרות המילואים שלו מסיבותיו יכול להשיג פטור מהצבא וכך יופסקו הזימונים שלו לשירות מילואים.

בכל מחזור גיוס קיימים צעירים שלא מתגייסים מסיבותיהם, יש שלא מגיעים לשירותם הצבאי בגלל סיבות אישיות ולאחר שקיבלו פטור צבאי בגינם, יש שקיבלו פטור מצה"ל בגין בעיות רפואיות ויש צעירים שהחליטו לא להיענות לצווי הגיוס מטעמי מצפון או בגלל אידאולוגיית מסוימות בהם הם מאמינים.

כל ישראלי יודע שלאחר שנות השירות הסדיר בצה"ל מגיעים ימי המילואים.

לסיכום, אנו עוזרים לחיילי מילואים לקבל פטור יום יום.

אם אתה רוצה לקבל פטור ממילואים – פנה אלינו עוד היום.

אנחנו יכולים לעזור לך.

מאות מילואימניקים כבר קיבלו אצלנו בעבר טיפול מסור ומאות חיילים יקבלו שירות גם בעתיד.

אל תהסס – פשוט תפנה.

השירות ניתן תוך שמירה על הפרטיות שלך.

מידע נוסף שכדאי להכיר

כיום, לא נקראים למילואים בימים של שגרה אנשים רבים. רק בעלי תפקידים מסוימים נקראים בתדירות גבוהה לשירות המילואים.

הרבה אנשים הנקראים אל שירות המילואים אינם מגיעים בזמן שהתבקשו או אינם מופיעים כלל.

חשוב לדעת שכמו שאפשר לקבל פטור משירות סדיר בצבא, ישנם מקרים בהם ניתן להשיג פטור, זמני או קבוע לשירות מילואים.

לאי התייצבות לשירות המילואים יכולות להיות השלכות משפטיות ומעשיות.

לכן גם אם אחת מהסיבות שיפורטו בהמשך גורמות לאדם הנקרא למילואים לא להגיע, עליו להשיג פטור ממילואים ולא לחכות לתקופת המילואים הבאה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי בעניין.

פטור ממילואים
פטור ממילואים

כן. ישנם 2 מקרים עיקריים בהם ניתן לקבל פטור ממילואים עקב רקע דתי, שניהם מפורטים בתוך המאמר, כנסו עכשיו!

כן, אך גיל קבלת הפטור משתנה בהתאם למין ולתפקיד. בתוך המאמר ריכזנו עבורכם את הנתונים בצורה פשוטה, כנסו עכשיו.

כן, אך ישנם תנאי סף לקבלת הפטור, כנסו עכשיו לאתר וגלו מהם התנאים לקבלת הפטור.

כן, רק צריך לדעת להגיש את הבקשה בצורה נכונה, כתבנו בהרחבה על כך במאמר, כנסי עכשיו!

"הדברים הנ"ל אינם מהווים יעוץ משפטי ולא ניתן להסתמך עליהם. כל מקרה ייבחן לגופו"
לשיתוף המאמר:
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 99 ביקורות
×
js_loader
מירי גביש פרופיל קטן
עו"ד מירי יעקב גביש
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ
עם מירי >>