תפריט

איך לקבל פטור משירות מילואים

כבר מגיל קטן ביותר הילד הישראלי גדל על דמותו של חייל צה"ל, הדבר מתבטא בעיקר בימי הפורים, כמעט בכל אזור בישראל שבו גרים ציוניים רוב הילדים בגילאים מסוימים מתחפשים לחיילים או לתפקידים אחרים ברשת הביטחון הישראלית כמו שוטרים ועוד.

חשבו על כך שכמעט כל אדם שתעצרו ברחוב באופן אקראי יוכל להעיד על עצמו שאי פעם הוא לבש תחפושת של חייל ויצא לרחוב בימי פורים.

כשמגיע זמן אמת ללבוש מדים ולהפוך לחלק מצבא ההגנה לישראל, רוב הנקראים לשירות אכן נענים לקריאה שהם מקבלים מהצבא ומגיעים לשרת בצה"ל.

מירי-פרופיל-מרובע

עורך דין צבאי מירי יעקב גביש

צור קשר ואנחנו נדאג לשאר!

מהם ימי מילואים?

ימי מילואים אלו ימים אליהם נקראים חלק מהחיילים ששירותו בכל מחזור גיוס, בדרך כלל אלו אנשים ששירתו בתפקידים חשובים והכרחיים, אחת לתקופת זמן מסוימת.

הקריאה לשירות מילואים הינה קריאה מחייבת, זאת אומרת אדם שקיבל קריאה לשירות מילואים חייב להתייצב ביחידתו בתאריך ובשעה שנקבעו לו.

כאשר אדם אינו יכול להתייצב לשירות צבאי סדיר מהסיבות השונות עליו להשיג פטור צבאי בעקבות הנסיבות בגינם הוא אינו יכול לשרת בצבא.

הרבה אנשים אינם יודעים שפטור צבאי קיים גם בנושא של שירות מילואים, זאת אומרת חייל מילואים שרוצה להפסיק את שרות המילואים שלו מסיבותיו יכול להשיג פטור מהצבא וכך יופסקו הזימונים שלו לשירות מילואים.

בכל מחזור גיוס קיימים צעירים שלא מתגייסים מסיבותיהם, יש שלא מגיעים לשירותם הצבאי בגלל סיבות אישיות ולאחר שקיבלו פטור צבאי בגינם, יש שקיבלו פטור מצה"ל בגין בעיות רפואיות ויש צעירים שהחליטו לא להיענות לצווי הגיוס מטעמי מצפון או בגלל אידאולוגיית מסוימות בהם הם מאמינים.

כל ישראלי יודע שלאחר שנות השירות הסדיר בצה"ל מגיעים ימי המילואים.

 

באלו מצבים ניתן לקבל פטור משירות מילואים?

קודם כל חשוב לדעת שנשים פטורות משירות מילואים באופן כללי חוץ ממקרים בהם הנשים חתמו על כך שהן אינן פטורות משירות מילואים.

אם צעיר מסוים קיבל פטור משירותו הסדיר כמובן שהפטור תקף גם לשירות המילואים, זאת אומרת שהוא אינו יקבל צווי התייצבות למילואים עקב הפטור שקיבל משירותו הסדיר.

 

פטור ממילואים בגלל בעיה רפואית

הסיבות הנפוצות ביותר שקיימות וגורמות להפסקת שירות צבאי הן סיבות רפואיות.

חייל מילואים שרוצה לקבל פטור משירות מילואים בגלל סיבה רפואית כלשהי צריך לעבור בדיקות רפואיות ולהציג לפני וועדה רפואית צבאית את המסמכים המעידים על הבעיה שבגללה הוא אינו יכול לשרת עוד במילואים.

 

פטור ממילואים מסיבות דתיות או מטעמי מצפון

השנים שלאחר השירות הצבאי אלו שנים בהן האדם משתנה ומאמץ לעצמו את אורח חייו העתידי, לכן אנשים רבים משתנים ואיתם משתנות דעותיהם לאחר השירות הצבאי.

לכן יכול לקרות מצב שהאדם ששירת בצבא באופן סדיר יקרא לשירות מילואים תקופה לאחר שירותו והוא יחליט שהדבר אינו תואם את אורח חייו הנוכחי ולכן הוא יכול לבקש שחרור מהצבא על ידי מכתב אישי בו יסביר את השינויים שחלו בחייו ובגינם הוא מבקש להפסיק את השירות הצבאי שלו בתור חייל מילואים. בכל מקרה – מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי מנוסה.

Call Now Button