עורך דין רכישת דירה מקבלן

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

אם יש חלום שמשותף כמעט לכל הישראלים, זה החלום על רכישת דירה. כולנו יודעים שלשלם שכר דירה לבעל הבית שלנו זה אומר, בדרך כלל, למממן בעצמנו את המשכנתא שהוא לקח על עצמו, מה שמסביר מדוע לא לעט נוכל להיות מרוצים מסידור שכזה. בנוסף לכך, הבעיה עם חיים בדירה שכורה היא שהדירה הזאת לא שלנו וזה אומר שיוכלו לסלק אותנו משם כשהחוזה יסתיים.

 

יתרה מכך, כאשר אנחנו חיים בדירה שכורה אין לנו שום אפשרות להחליט דברים מהותיים לגבי העיצוב, לגבי שבירת הקירות או לגבי שיפוצים שונים, שכן הדבר היחיד שנוכל לשנות זה את סידור הרהיטים בחלל. זה נשמע לכם מוכר כי כך אתם חיים כבר שנים ואתם מעוניינים לשנות את המצב? אם כך, ברור מדוע אתם חושבים על קניית דירה וכדאי שתדעו שאתם לא לבד. הרבה מאוד ישראלים מגיעים למסקנה שכדאי להם לקנות דירה, ובדרך כלל הם עושים זאת אחרי החתונה. העניין הוא שלקחת משכנתא כזוג נשוי זה הרבה יותר משתלם כלכלית ואין ספק שהגיע הזמן שגם אתם תבצעו רכישת דירה מקבלן.

 

מדוע עורך דין רכישת דירה מקבלן דרוש לכם?

לכאורה, אם קונים דירה חדשה ישירות מהקבלן, הכול הרבה יותר בטוח לעומת רכישת דירה מיד שנייה. כאן אנחנו יכולים לראות את תוכניות הבניה ויתרה מכך, אנחנו יכולים לקרוא כמה שיותר מידע אודות אותו קבלן ולהבין עד כמה הוא אמין או לא.

מצד שני, אל לכם ליפול בפח הזה, שכן כבר היו מקרים מעולם שבהם הקבלן קיבל את התשלום מבעוד מועד ואח"כ פשוט נעלם עם הכסף!

יתרה מכך, היו גם לא מעט מקרים שאומנם רוכשי הדירה קיבלו את הדירה שהם ביקשו וקנו, אך בפועל הדירה לא נראתה כמו בתוכניות.

בנוסף, מה עושים אם אחרי שעוברים לגור בדירה, ממש בשבועות הראשונים, מגלים שיש לא מעט ליקויי בניה? האם ניתן לפנות אל הקבלן בבקשה לתקן זאת? והכי חשוב: האם זו באמת האחריות שלו לבצע את כל התיקונים שצריך? על כל השאלות הללו, ועוד, יענה לכם עורך דין רכישת דירה מקבלן.

לכן על מנת להמנע מתביעה על הפרת הסכם רכישת דירה חשוב שיעמוד לצדכם עורך דין מנוסה ומקצועי, אז למה שלא תחפשו לכם כבר עכשיו את עוה"ד המתאים לכם?

 

הכנת חוזה הרכישה

כאשר מדברים על קניית דירה מהקבלן מדברים על סיטואציה שונה לחלוטין לעומת העברת דירה במתנה שכן כאן חייב להיות חוזה רכישה מסודר. זו עוד סיבה שבגללה אתם צריכים שיעמוד לצידכם עורך דין כמה שיותר מנוסה, שכן איש מקצוע כזה יוכל למעשה להכין עבורכם את החוזה.

חשוב להבין שהקבלנים שמהם אתם יכולים לקנות דירות שונות בישראל למעשה מגיעים עם הרבה מאוד ניסיון וידע. משמעות הדברים היא שרבים מהם שולפים מהר מאוד חוזה סטנדרטי שעליו הקונה צריך לחתום, אך האם כדאי לחתום על החוזה הזה לפני שרואה אותו עורך דין רכישת דירה מקבלן? התשובה היא חד משמעית לא.

לא תמיד החוזים האלה מספיק מפורטים ויתרה מכך, פעמים רבות החוזים הללו מתייחסים יותר לצד של הקבלן מאשר לצד של הקונה. לכן, אם יהיה לכם עורך דין מקרקעין שיוכל לעבור על החוזה ולהכניס בו אינספור שינויים בהתאם למה שצריך, הרי שהחתימה עליו תהיה בטוחה יותר מבחינתכם. אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים לסכן את כל ההון שחסכתם עד היום ואם עו"ד מקצועי יוכל לעזור לכם למזער את הסיכונים, מדוע שלא תפנו לאדם כזה?

מדוע עדיף לבחור עורך דין רכישת דירה מקבלן בעצמכם?

כפי שהוזכר לעיל, הקבלנים בישראל מאוד "משופשפים" וזה אומר שהם מגיעים עם ניסיון רב וחלקם, לצערנו, גם לא אנשים מספיק ישרים.

הם דואגים, באופן טבעי, רק לאינטרסים שלהם, ולכן הם ינסו גם לשכנע אתכם לחתום על החוזה ישירות אצל עוה"ד שלמעשה מייצג אותם. עם זאת, רגע לפני שאתם מסכימים להצעה הזאת, בין אם זה כי אתם לא רוצים לחפש עורך דין לבד ובין אם זה כי אתם לא רוצים לפספס את דירת החלומות שמצאתם, כדאי שתעצרו.

האם באמת נדמה לכם שעורך דין שמייצג את הקבלן יחשוב גם על טובתכם ויתייחס ברצינות גם לעמדה שלכם בכל החגיגה הזאת? לצערנו הרב התשובה לכך שלילית, ובמובן מסוים זה גם טבעי. הלקוח הישיר של אותו עורך דין הוא הקבלן עצמו ולכן טבעי שהאינטרסים שיהיו לנגד עיניו הם אינטרסים של הקבלן.

זו הסיבה שבגללה עדיף לכם לחפש עורך דין רכישת דירה מקבלן משלכם כי הוא יהיה האדם שיחשוב על הצד שלכם בכל התהליך.

 

בדיקת מצבה הקנייני של הקרקע

אחת מהסיבות העיקריות שבגללן אתם חייבים שיהיה לכם עורך דין מקצועי שילווה אתכם בתהליך הזה, זו העובדה שהוא בקיא בתחום.

עו"ד שמגיע עם הרבה מאוד שנים של ניסיון יודע מה צריך לבדוק וממה צריך להיזהר כאשר רוצים לקנות דירה מקבלן וזה אומר שבהרבה מאוד מובנים הוא יוכל להגן עליכם ולשמור עליכם מטעויות שאחר כך יכולות לעלות לכם ביוקר.

לדוגמא, חשוב מאוד לבדוק מהו מצבה הקנייני של הקרקע שלמעשה עליה עתיד להיבנות בניין הדירות. האם זה באמת חוקי לבנות באותו מקום גורד שחקים?

והאם לא כדאי לרשום הערת אזהרה בלשכת המקרקעין? מה אתם באמת יודעים על כל התחומים האלה והאם אתם מוכנים לקחת סיכונים מיותרים? אין שום סיבה שבגללה אתם צריכים להסתכן ואתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שכל הפרטים הללו יהיו תחת האחריות של עורך הדין שלכם.

 

האם יש משמעות לאיזה עורך דין רכישת דירה מקבלן אתם פונים?

התשובה היא חד משמעית כן.

זה לא משנה אם אתם מחפשים היום עו"ד פינוי בינוי או שאתם רוצים לחתום על עסקת רכישת דירה מקבלן כי מה שחשוב זה שעוה"ד שלכם יהיה מקצוען.

לצערנו הרב, אומנם הרבה מאוד אנשים בוחרים לאורך השנים ללמוד את מקצוע עריכת הדין מסיבות כאלה ואחרות, אך לא כולם מגיעים עם הניסיון הנדרש. לכן, בבואכם להחליט בידי מי אתם רוצים להפקיד את המשימה של הכנת חזוה רכישת הדירה, כדאי יהיה לבדוק בשבע עיניים אל מי אתם פונים.

הרעיון הוא לפנות אל עורך דין רכישת דירה מקבלן בעל אמינות ומקצועיות, וכזה שמכיר את התחום הזה על בוריו. זה נכון שאתם בעצמכם יכולים לקרוא היום אינספור מאמרים בנושא הזה וללמוד מעט על התהליך, אך האם זה יהפוך אתכם באמת לבקיאים בתחום? כנראה שהתשובה לכך שלילית.

לכן, במקום להעיק על עצמכם ולהכביד עם עוד משימות, עדיף יהיה לבחור עורך דין וחשוב שהוא יהיה כמה שיותר מוצלח. אם אתם מחפשים היום עורכת דין מקצועית שתוכל ללוות אתכם בסבלנות ובצורה יעילה לכל אורך הדרך, אשת המקצוע שלכם היא  עוה"ד מירי יעקב גביש. עו"ד מירי יעקב גביש מגיעה עם שנים רבות של ניסיון ומוניטין בתחום, כך שאיתה תוכלו להיות רגועים ולדעת שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם לכל אורך הדרך עד לקבלת המפתחות לדירה.

עורך דין רכישת דירה מקבלן
עורך דין רכישת דירה מקבלן
"הדברים הנ"ל אינם מהווים יעוץ משפטי ולא ניתן להסתמך עליהם. כל מקרה ייבחן לגופו"
לשיתוף המאמר:
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 99 ביקורות
×
js_loader
cropped-מירי-גביש-תמונת-פרופיל-מוקטן.jpg
עו"ד מירי יעקב גביש
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ
עם מירי >>