האם כל פורש מצה"ל צריך עו"ד צמוד?

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

להאזנה:

 

המעבר מאיש קבע לאזרח הוא לא מעבר פשוט ויש לא מעט סוגיות שאיתן צריך להתמודד. כמובן שככל שעוברות השנים וככל שמדובר על אדם שנמצא בקבע יותר שנים כך המעבר יכול להיות חד ומורכב יותר, אך מצד שני, כך גם הכדאיות להישאר במערכת הולכת וגדלה.

לא אחת קורה שכאשר איש קבע יוצא לאזרחות הוא צריך להתמודד עם הרבה מאוד עניינים של בירוקרטיה, מיסים ואז מענקים שונים שהוא מקבל לרגל שחרורו מצה"ל, מה שאומר שעדיף יהיה לעשות הכול בעזרת איש מקצוע שיוכל ללוות את התהליך. אדם כזה הוא עורך דין צבאי שמכיר לעומק את החוק הצבאי, ובמיוחד אם מדובר על פרישה בנסיבות מורכבות. כלומר, לא כל אנשי הקבע פורשים מצה"ל פשוט כי הם הגיעו לגיל המתאים שכן יש מקרים שבהם הפורשים עושים זאת בגלל הסתבכויות שונות. לכן במקרים כאלה אין בכלל שאלה ואת הפרישה עדיף שילווה עו"ד מקצועי שמכיר את התחום הזה לעומק. לגבי הפנסיות של אנשי הקבע תוכלו לקבל את כל המידע המקיף במאמר הזה.

כיצד בוחרים את עוה"ד המתאים?

האמת היא שלבחור עו"ד צבאי זה לא דבר פשוט שכן כבר בחיפוש ראשוני אתם תראו שיש הרבה מאוד אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה. לכן טבעי שהבלבול יהיה גדול, כי איך נוכל לבחור אדם אחד שעליו ניתן יהיה לסמוך? הניסיון בשטח מראה שכדי לבחור עו"ד מקצועי צריך לבדוק:

  • ממתי עוה"ד הצבאי עוסק בתחום?
  • האם יש הרבה לקוחות יוצאי צבא שיכולים להמליץ עליו?
  • האם הוא זמין ללקוח בכל עת?
  • באיזה סוג של פרשיות צבאיות כבר יצא לו לטפל בעבר?

העניין שחשוב להבין הוא שעו"ד צבאי מתמודד עם מערכת משפט שונה לחלוטין לעומת מערכת המשפט שעומדת מול עו"ד אזרחי. לכן יש משמעות למקצועיות ולהבנה של עוה"ד שאליו אתם פונים ובפירוש לא כדאי להתפשר בנושא הזה.

בין סוגיות המשפט שעורך דין צבאי מתמודד: עריקות מהצבא, פטור ממילואים, עבירות נשק, עבירות רכוש, חקירת מצ"ח, השתמטות מהצבא ועוד.

 

אם שכר הטרחה שגובה עוה"ד יוכל להשפיע על בחירתכם?

אין ספק שלכל עו"ד, בין אם מדובר על עו"ד צבאי ובין אם מדובר על עו"ד אזרחי, יש אפשרות לגבות שכר טרחה לפי ראות עיניו. עם זאת, בסופו של דבר מי שמחליט זה הלקוח, כלומר אתם, ולכן יש מקום להשוואת מחירים וכדאי לקבל מספר הצעות מכמה עו"ד מובילים. זה שאתם פורשים היום אחרי שנים במערכת הצבאית וזה שאתם זקוקים לעו"ד שיוכל ללוות אתכם זה טוב ויפה, אך האם תהיו מוכנים לשלם לו סכומי עתק?

בהחלט אין צורך בכך ולכן כדאי שתבדקו את נושא התשלום לעומק. בסופו של דבר, בין אם אתם פורשים בטוב ובין אם קרה משהו שהוביל אתכם לפרישה, כדאי יהיה לבדוק לאיזו הוצאה כלכלית אתם נכנסים. עם עו"ד צבאי מוביל ומקצועי הרבה פעמים אתם תראו שהתהליכים שאיתם אתם צריכים להתמודד יהיו פשוטים יותר ולכן לא כדאי לוותר על שירות מקצועי בתחום.

האם כל פורש מצה"ל צריך עו"ד צמוד?
האם כל פורש מצה"ל צריך עו"ד צמוד?
"הדברים הנ"ל אינם מהווים יעוץ משפטי ולא ניתן להסתמך עליהם. כל מקרה ייבחן לגופו"
לשיתוף המאמר:
Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 103 ביקורות
×
js_loader
cropped-מירי-גביש-תמונת-פרופיל-מוקטן.jpg
עו"ד מירי יעקב גביש
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ
עם מירי >>